Promocja 15% zniżki

Zapisy 2017/2018

NOWOŚĆ - kursy IELTS, kursy na Skype, kursy 50+

Zapisy przez cały rok

Najlepiej zapisać się przed 10 września, 20 grudnia i 31 marca. Można zrezygnować z kursu z 30-dniowym terminem wypowiedzenia.

Uczysz się z któregoś z tych podręczników?
Dołącz do nas!

 • English File (new), Language Leader (new), English Plus (new)
 • New Oxford Gimnazjum Expert
 • Repetytorium Maturalne, Oxford Matura Trainer (2015)
 • FCE Expert/ FCE Result
 • Advanced Expert, CAE Result
 • Cambridge Proficiency Objective
 • Professional English in Use Law, International Legal English

Terminy zajęć:

 • kursy standardowe rozpoczynają się najpóźniej 10 września, 20 grudnia i 31 marca
 • studenci rozpoczynają zajęcia w początku października
 • maturzyści uczą się do końca kwietnia
 • kursy letnie w lipcu i sierpniu

Kursy IELTS

Chcesz studiować za granicą? Chcesz wyjechać na międzynarodową wymianę studentów?
Przygotuj się do egzaminu IELTS.

Kursy na Skype

Szybko i wygodnie. Możesz mieszkać tysiące kilometrów stąd, albo w innej dzielnicy Olsztyna.

Polski dla obcokrajowców / Polish for Foreigners

Contact us:
48 665 381 133
or email: school@conrad.edu.pl

Polish is cool ...and not TOO difficult.

Kursy 50+

Uczyłaś/eś się kiedyś angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego? Może warto odświeżyć te umiejętności? A może chcesz się uczyć zupełnie od podstaw? Zapraszamy!

Przy okazji poznasz Rówieśników, którzy nie lubią narzekać i nigdy się nie nudzą. Proszę, przeczytaj opinie w Rekomendacjach.

Plan zajęć na rok szkolny 2015/2016

W zależności od potrzeb prowadzimy zajęcia in-company, w wynajętych pomieszczeniach i w naszej siedzibie. Zapraszamy na zajęcia w godzinach 7.30 – 21.00.

Composition with Large Red Plane, Yellow, Black, Gray, and Blue (1921), Piet Mondrian

Composition with Large Red Plane, Yellow, Black, Gray, and Blue (1921) - Piet Mondrian

Poziomy zaawansowania

W dokumencie Common European Framework of Reference for Languages (CEF) wyróżniono sześć poziomów zaawansowania. Każdy poziom przerabiamy w trzy trymestry – po trzy miesiące każdy – do 20 grudnia, 31 marca i 20 czerwca. Korzystając z własnych doświadczeń wprowadziliśmy pomiędzy poziomami B1 i B2 dodatkowy poziom pre-FCE.

A1

Rozumiesz podstawowe wolno wypowiadane słowa i proste informacje. Z pomocą rozmówcy, który często powtarza i parafrazuje swoje wypowiedzi, potrafisz porozumieć się w sprawach dotyczących bezpośrednio ciebie i twego otoczenia. Umiesz napisać pozdrowienia z wakacji i wypełnić formularz hotelowy.

A2

Znane ci są typowe sformułowania dotyczące ciebie i twojej rodziny, czynności codziennych, najbliższej okolicy i pracy. Potrafisz się w tych kwestiach porozumieć, ale nadal wymagasz pomocy. Rozumiesz prosty tekst reklamowy, ogłoszenie, czy list. Potrafisz wyłowić z dłuższego tekstu istotne fragmenty. Umiesz napisać krótką informację lub list z podziękowaniem.

B1

Rozumiesz istotę przekazu ustnego i pisemnego na temat pracy, szkoły, wypoczynku, proste opisy wydarzeń i uczuć oraz programy radiowe i telewizyjne na tematy bieżące, lub związane z twoją pracą i zainteresowaniami. Radzisz sobie w podróży zagranicznej. Potrafisz włączyć się do rozmowy na wspomniane tematy i napisać krótki tekst z opisem przebiegu wydarzeń, dodając swoje opinie i wrażenia.

B2

Jeżeli dotyczą tematów ci bliskich, potrafisz w całości zrozumieć dłuższe teksty i wypowiedzi. Rozumiesz informacje radiowe, filmy ze standardowymi dialogami, artykuły na bieżące tematy i współczesne powieści. Potrafisz w rozmowie przedstawić i bronić swoich racji, analizować możliwe warianty i komentować ich zalety i wady. Równie dobrze robisz to na piśmie. Radzisz sobie z wypracowaniem, raportem, notatką, krótkim artykułem i z osobistym listem.

C1

Bez trudu rozumiesz nieuporządkowane wypowiedzi, większość filmów i programów telewizyjnych, a także złożone teksty i artykuły specjalistyczne z obcych ci dziedzin. Umiesz docenić urok i styl wypowiedzi. Łatwo i precyzyjnie formułujesz swoje opinie i poglądy w formie listu, eseju, czy raportu koncentrując się na kwestiach zasadniczych i wyciągając wnioski. Potrafisz dyskutować złożone kwestie przestrzegając obowiązujących konwencji językowych.

C2

Radzisz sobie ze zrozumieniem języka mówionego w każdych okolicznościach. Równie dobrze czytasz najbardziej nawet złożone teksty specjalistyczne i literackie. Bez trudu dyskutujesz na dowolny temat posługując się sprawnie idiomami i potocznymi wyrażeniami. Logicznie porządkujesz swoje opinie, uwzględniając odcienie znaczeniowe i dostosowując styl wypowiedzi do wymogów sytuacji. Piszesz skomplikowane listy, raporty, artykuły, analizy, streszczenia i recenzje.

Języki i grupy wiekowe

Dzięki wspólnej europejskiej skali poziomów znajomości języków obcych Common European Framework of Reference (CEF) poniższe tabele odnoszą się do kursów językowych z polskiego, angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Dzieci i młodzież młodsza

CEF poziom wiek
A1 podstawowy 1. rok 7-8 lat
A1 podstawowy 2. rok 8-12 lat
A2 niżej średnio zaawansowany 12-14 lat
B1 średnio zaawansowany 12-14 lat

Młodzież 15+ lat i dorośli

CEF poziom egzaminy
A1 podstawowy
A2 niżej średnio zaawansowany
B1 średnio zaawansowany egzamin gimnazjalny/
egzamin 8-klasisty/
matura/PET/
LCCI1/BEC Preliminary/TELC
B2 wyżej średnio zaawansowany matura/FCE/LCCI2/BEC Vantage/TELC
C1 zaawansowany matura/CAE/LCCI3/BEC Higher
C2 biegła znajomość matura/CPE/TOEFL/IELTS

Kursy specjalistyczne

 • język obcy w biznesie
 • dla hotelarzy
 • dla pielęgniarek
 • dla pracowników gastronomii

Egzaminy

Przeprowadzamy egzaminy końcowe na wszystkich kursach oraz próbne egzaminy gimnazjalne/8-klasisty, maturalne, międzynarodowe z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Metoda

Nuda jest śmiertelnym wrogiem zapamiętywania

Uczymy metodą, która nazywa się Podejście Komunikacyjne (Communicative Approach). W razie potrzeby korzystamy z Total Physical Response, albo Direct Method oraz z elementów kilku innych metod opisanych przez teoretyków metodyki nauczania języków obcych.

Uczymy małe, zbliżone poziomem i wiekiem grupy do pięciorga słuchaczy. Staramy się bardzo, by lekcje były ciekawe i urozmaicone, by język lekcji był żywy, by bezpośrednio nas dotyczył. Uważamy, że nuda jest śmiertelnym wrogiem zapamiętywania.

Uczymy wymieniać się myślami

Wierzymy, że to co logiczne i zrozumiałe jest łatwiejsze do zapamiętania. Znamy proste techniki wspomagające proces zapamiętywania. Nauczymy Ciebie, jak z nich korzystać.

Uczymy języka, w którym podstawową jednostką jest zdanie, myśl, a nie słowo. Uczymy wymieniać się myślami. Tolerujemy drobne błędy, uczymy się na pozostałych.

Dużo od siebie wymagamy

Kursy składają się z trzymiesięcznych modułów (trymestrów). Każdy muduł trzeba zaliczyć. Przeprowadzamy egzaminy próbne i końcowe. Wystawiamy raporty o wynikach w nauce i dyplomy. O wynikach i frekwencji dzieci i młodzieży informujemy rodziców drogą elektroniczną.

Nauczyciele rozliczają się ze swej pracy w cyklu miesięcznym. Po każdym trymestrze nauczyciele dokonują pisemnej samooceny. Prowadzimy wewnętrzne szkolenia metodyczne.

Kursy na zamówienie

Wszystkie nasze kursy są kursami na zamówienie ponieważ to TY decydujesz o:

 • o ilości i wybierasz program zajęć,
 • płacisz tylko za zajęcia, w których uczestniczyłeś/ -łaś,
 • nieobecności na zajęciach w grupie możesz odpracować na bezpłatnych indywidualnych konsultacjach (w soboty),
 • możesz zrezygnować z miesięcznym wypowiedzeniem

Proponujemy Tobie również:

 • kursy za pośrednictwem Skype,
 • kursy dla wyjeżdżających za granicę,
 • przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym,
 • przygotowanie do poprawki z dowolnego egzaminu językowego,
 • przygotowanie do prezentacji i innych wystąpień (w języku obcym),
 • pomoc w przypadku problemów z nauką języka w szkole

Daj nam trochę czasu a przygotujemy dla Ciebie dowolny kurs językowy.